Droga, autostrada do biura firmy spedycyjnej krajowej i międzynarodowej.
11 listopada 2023

Transport oczami klienta

 

 W trakcie rozmowy telefonicznej, która dotyczyła wyceny transportu, klient opowiedział mi całkiem ciekawą historię. Opowiadał o tym, jak około rok wcześniej poszukiwał najtańszej oferty na rynku, by przetransportować zakupioną łódź z Hiszpani do Polski. Oczywiście znalazł taki transport i zlecił usługę przewoźnikowi. Łódź dojechała nie uszkodzona na miejsce rozładunku w Polsce.

 W tej cenie taniego transportu był jednak "mały" haczyk. Polski przewoźnik nie posiadał zezwoleń do przewozu ładunków ponadnormatywnych. Dlatego, jak się pochwalił kierowca klientowi, wracał do kraju z ładunkiem jadąc tylko w nocy, by uniknąć kontroli na drodze. Co oznacza brak zezwoleń na przewóz gabarytów ? To dość spore kary finansowe. Z informacji od klienta wynikało, że przewoźnik zrealizował ten przewóz świadomie bez wymaganych uprawnień.

 A teraz najważniejsze …

 Najbardziej poszkodowanym w przypadku poważniejszego zdarzenia drogowego, byłby klient zlecający transport. Dlaczego ? Ponieważ przewoźnik nie posiadał oprócz zezwoleń na transport ponadgabarytowy, również ubezpieczenia na taki przewóz. Dlatego w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń ładunku w tym konkretnym przypadku byłoby bardzo trudno uzyskać zwrot poniesionych strat z firmy ubezpieczeniowej, w której realizujący ten transport miał wykupione standardowe ubezpieczenie OCP.

 Drodzy klienci, macie prawo poprosić przewoźnika o wgląd do tego, czy posiada takie ubezpieczenie, zezwolenia, czy licencję.

 To dla waszego dobra, spokojnego snu. Tym bardziej korzystajcie z tego przywileju, jeśli chcecie przetransportować coś szczególnie dla was ważnego i drogiego.

 W opisanej historii obie strony były finalnie zadowolone. Lecz wyciągnij z tego wnioski i sprawdzaj bardziej szczegółowo komu zlecasz transport. Sprawdź nawet to cholerne ubezpieczenie, które ma chronić Twój ładunek również w tym najtrudniejszym etapie transportu, czyli kiedy przemieszcza się na drodze.

 

K.R.

#spedycja #transport #towarowy #ładunek #ponadgabaryt

#międzynarodowy #ponadnormatywny #gabaryt

 

+48 785 179 456

biuro@roszaktransport.com

Kontakt e-mail
Kontakt telefoniczny
Logotyp ROSZAK Transport

Zberki 15/1

PL 63-014 Murzynowo Kościelne

+48 785 179 456

biuro@roszaktransport.com

NIP: 7861562387

REGON 300257474

ROSZAK TRANSPORT

Kamil Roszak