Droga, autostrada do biura firmy spedycyjnej krajowej i międzynarodowej.
20 listopada 2023

Naczepa MEGA vs Naczepa STANDARD

 Porównam dziś dla Was dwa rodzaje naczep. Naczepę typu MEGA z naczepą STANDARDOWĄ.

 Na potrzeby tego wpisu umówmy się, że mowa tutaj o naczepach plandekach, czyli tak zwanych firankach. A to dlatego, że na takich naczepach pracuję już od dłuższego czasu i znam ich specyfikę 😉

 Jedną i drugą można używać do załadunków bocznych. Obie mają przeważnie rozsuwany dach do załadunku i rozładunku z użyciem suwnicy lub dźwigu i obie jak najbardziej można załadować z rampy. Na pierwszy rzut oka mogą niczym się dla Ciebie nie różnić. Jednak to tylko takie złudzenie. Dość istotną cechą charakterystyczną naczepy MEGA, to przestrzeń ładunkowa. Konkretnie chodzi o jej wysokość, która może sięgać 3 metrów wewnątrz od podłogi pod sam dach. A „może sięgać”, ponieważ ta wysokość jest w większości przypadków regulowana. Można ją obniżyć lub podwyższyć w zależności od potrzeby.

 Z kolei w naczepie STANDARDOWEJ, wysokość od podłogi do dachu wynosi około 2,7 metra i to 30 cm poniżej 3 metrów często robi różnicę. Pozostałe wymiary są takie same. Długość w obydwu przypadkach to około 13,6m, a szerokość około 2,5m w zależności od producenta,

 Naczepy rodzaju mega są często wykorzystywane w transporcie automotive (części motoryzacyjne). Sprawdza się tam doskonale wysokość 3 metrów wewnątrz naczepy i można dzięki temu załadować większą ilość ładunku w porównaniu do naczepy standardowej.

 Podsumowanie

 Naczepa typu mega jest bardziej uniwersalna niż standard. Doskonale sprawdza się przy przewozie standardowych ładunków, wspomnianego też wcześniej automotive, ale również jej wewnętrzna wysokość jest atutem przy transporcie ponadgabarytowym pod plandeką.

Dlatego w ROSZAK Transport używane są tego typu naczepy 😊

 

Darmowa konsultacja oraz wycena transportu ;

e-mail: biuro@roszaktransport.com

telefon: +48 785 179 456

 

K.R.

#spedycja #transport #mega #vs #standard #logistyka #polska #niemcy #ładunek #ponadgabarytowy

+48 785 179 456

biuro@roszaktransport.com

Kontakt e-mail
Kontakt telefoniczny
Logotyp ROSZAK Transport

Zberki 15/1

PL 63-014 Murzynowo Kościelne

+48 785 179 456

biuro@roszaktransport.com

NIP: 7861562387

REGON 300257474

ROSZAK TRANSPORT

Kamil Roszak